Главная » Статьи » Мои статьи

Які ставки податку на нерухомість для платників Черкас

ГУ ДФС у Черкаській області нагадує що, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельно\ ділянки – юридичні особи цього року сплачують податок за 2019 рік, а фізичні – за 2018 рік із застосуванням минулорічних ставок і пільг. 
Спочатку інформація для юридичних осіб, які до 20 лютого зобов’язані подати декларацію з податку на нерухомість і визначити зобов’язання з цього податку на поточний рік.
Ставка податку для житлової та нежитлової нерухомості для платників м. Черкас встановлена рішенням Черкаської міської ради від 26.07.2017 №2-2219, із змінами внесеними рішенням від 18.06.2018 №2-3431, і становить на 2019 рік 20,87 грн за 1 кв.метр (0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року за 1 кв.метр, тобто 4 173 грнХ0,5 %). Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платять додатково 25 000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку). 
Від сплати податку звільняються захисні споруди (сховища), які перебувають на обліку та знаходяться в сфері управління Черкаського міськрайонного відділу УДСНСУ у Черкаській області та оцінюються як «готові до використання». Пільги з податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Щодо фізичних осіб м. Черкас, то вони цього року сплачуватимуть податок за 2018 рік за ставкою 18,62 грн за 1 кв.метр (0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2018 року за 1 кв.метр, тобто 3 723 грнХ0,5 %). Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платять додатково 25 000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку). 
До 1 липня платникам-фізичним особам будуть направлені податкові повідомлення-рішення про сплату податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів. 

Пільги з податку для фізичних осіб: база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості − на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості − на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Також пільгуються для жителів Черкас об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення фізичних осіб, які знаходяться виключно в межах присадибних ділянок; об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їхні частки, учасників АТО та членів їхніх сімей на період проходження служби. 
Пільги не застосовуються до нерухомості великої площі (для квартир понад 300 кв.м., для будинків понад 600 кв.м; для різних типів понад 900 кв.м.). Також не пільгується нерухомість, що використовується їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовується у підприємницькій діяльності.

Останні нагадування. Власники оподатковуваної нерухомості – юридичні та фізичні особи, а також нерезиденти сплачують податок незалежно від віку і статків. За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни. 
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обчислюється із загальної площі нерухомості. 
Платник має право на звірку з ДФС по об’єктах нерухомості. Що дає така звірка? – 1) впорядкування інформації про платника та об’єкт оподаткування та усунення розбіжностей між даними ДФС і платника. 2) визначення правильності і повноти нарахування податку, врахування пільг (за наявності). У разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, ДФС проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Прочитати про ставку єдиного податку для платників другої групи Черкас: goo.gl/7zxEKn та календар «гарячих» дат підприємця: goo.gl/AT4rHB 
Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці на загальній та спрощеній системі оподаткування формують та подають Звіт за 2018 рік самі за себе по строку 11 лютого 2019 року. 
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства подають Звіт за 2018 рік самі за себе до 1 травня 2019 року. 
Звіт подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, із зазначенням типу форми «початкова».
Головне управління ДФС у Черкаській області підготувало і виклало на субсайт ДФС у Черкаській області зразки заповнення Звіту з єдиного внеску за 2018 рік для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування та ФОП − платників єдиного податку, у тому числі новостворених та які минулоріч взагалі не отримували доходів. Посилання для завантаження: goo.gl/MfqBHy
Зразки є і у центрах обслуговування платників Черкаській області.

Категория: Мои статьи | Добавил: experts (05.03.2019) | Автор: Сергей Борисович E W
Просмотров: 18 | Теги: податок, черкаська область, Черкаси, нерухомість, ставки, ГУ ДФС | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar